in

Microsoft Yeni Nesil XBox Series X’i Duyurdu

XBox CEO’su Phil Spencer XBox’ın E3 2020’ye katılacağını doğruladı. Doğrulama Sony’nin etkinliğe 2. Kez katılmayacağını duyurduktan hemen sonra geldi.

Microsoft ilk XBox’ı 2001 yılında tanıttı ve o günden beri önde gelen oyun üreticilerinden biri olmaya devam ediyor. Şirket artık hizmetlerinin bir çoğunu buluta taşıdı ve Windows 10 ile XBox platformu arasındaki uyumluluğu arttırmaya devam ediyor.

XBox Series X Resmi Fragmanı.

https://youtu.be/0tUqIHwHDEc

Aynı zamanda XBox Series X tanıtımı ile birlikte tanıtılan XBox Games Pass ile artık oyunlar Windows 10 PC üzerinde de oynanabilecek.
Bu durumda “artık neden XBox’a ihitiyacımız var ki?” diyenlerin sayısı bir hayli arttı, kulağa haklı bir soru gibi gelse de XBox tarafının bu soruyla pek sallamadığı ve bunu kullanıcı vizyonuna bıraktığı, soruları cevapsız bırakmasından net bir şekilde anlaşılıyor.

https://youtu.be/qJWI4bkD9ZM

XBox gövde gösterisi yapmak ve yeteneklerini sergilemek için Senua’s Saga: Hellblade II’nin görüntülerini paylaştı.

Donanım olarak ise şu an için Series X’in 8K uyumluluğunun yanısıra 60FPS ve 120FPS’de 4K’yı destekleyebileceği biliniyor.

İşlemci yönünde AMD Zen 2 CPU’ya sahip olan Series X ayrıca RDNA mimarisine sahip Navi 2X grafik birimine de sahip.

XBox Series X’in 2020 yılı sonuna kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor. Fakat fiyatlandırma hakkında henüz bir bilgi aktarılmadı. XBox takipçileri ve oyuncular tarafından hevesle beklenen Series X, şüphesiz oyun sektöründe hayranlıkla karşılanacak.

Derken, Sony de aynı süreçte piyasaya sürülecek olan Playstation 5’i duyurdu.
Ortalık kızışacak gibi duruyor, takipte kalın.

Emoji ile Tepki Ver!
+1
2
+1
7
+1
0
+1
0
+1
1
+1
1

Spotify, Artık Evcil Hayvanlarınız için Özel Çalma Listesi Sunuyor