in

Spotify, Artık Evcil Hayvanlarınız için Özel Çalma Listesi Sunuyor

Spotify, evcil hayvanlarınızı yatıştırmaya yönelik bir podcast ve çalma listesi hizmeti sunmaya başladı. Sık sık evcil hayvanlarınızı evde yalnız bırakmak zorunda kalıyorsanız, belki bu vicdan azabınızı hafifletmeye yardımcı olabilir.

113 milyon kullanıcısı olan İsveç’li müzik servisi algoritmik olarak seçilmiş ve evcil hayvanlarınızı sakinleştirmeye yönelik bir çalma listesi başlattı. Çalma listeleri kullanıcıların kendi müzik zevkleri ve evcil hayvanınızın türüne göre seçiliyor.

https://twitter.com/SpotifyNews/status/1217431342910144512

Kraliyet Hayvanlara Karşı Zulmü Engelleme Derneği (RSPCA), yayınlanan podcast ve çalma listesi serisini desteklediğini fakat hiçbir şeyin bir evcil hayvanın sahibinin varlığının önüne geçemeyeceği konusunda uyarıda bulundu. Birçok evcil hayvanın düzenli olarak evde yalnız bırakıldığını, bazı müzik türlerinin hayvanlar üzerinde sakinleştirici etkisinin olabileceğini ifade edildi.

York Üniversitesi’nden podcastler üzerinde çalışma yapan hayvan psikoloğu Alex Benjamin, evcil hayvanlarımıza Spotify dinletmenin, trafik, korna sesleri veya insan sesleri gibi dış dünyanın rahatsız edici seslerini örterek hayvanlarımızın daha sakinleşmesine yardımcı olabileceğini aktardı.

https://open.spotify.com/playlist/4WiOkQtfRtgGNqGtVXdAQ6?si=z7mtnzYdTdGTs7_E3RvFxQ
Emoji ile Tepki Ver!
+1
3
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Microsoft Yeni Nesil XBox Series X’i Duyurdu

Apple, AB’nin “Standart Akıllı Telefon Konektörü” Planına Karşı Çıktı