in

Çinli Hacker Grubu APT41 Yeni Saldırı Hazırlığında

Çinli hacker grubu APT41, dünya çapında şirketleri hedefleyen bir saldırı gerçekleştirecek!

Güvenlik araştırmacıları, Çinli bir hacker grubunun popüler iş uygulamaları olan Cisco, Citrix
ve Zoho gibi şirketlerin güvenlik açıklarından yararlanarak dünya çapındaki kuruluşlara saldırdığını bildiriyor. Devam eden COVID-19 krizi ışığında şirketler için risk daha da büyüyor. Çünkü personeller home office çalışma düzenine geçtikleri için, veri paylaşımları da bir o kadar koruma ve güvenlik unsurları dışında gerçekleşiyor.

APT41 Hacker Grubu Kimdir?

APT41, 2012’den beri Çin’in ekonomik kalkınma planlarıyla uyumlu devlet destekli bir siber casus kuruluşudur. Güvenlik endüstrisinde Barium veya Winnti olarak da bilinen grup, birçok sektördeki kuruluşlardan stratejik istihbarat toplama ile uğraşıyor, aynı zamanda ağırlıklı olarak çevrimiçi oyun endüstrisini hedefleyen finansal güdümlü saldırılarla da ilgileniyor.


APT41’in En Son Saldırıları

Bu yıl APT41 tarafından gerçekleştirilen saldırılar, bankacılık, finans, petrol, gaz, telekomünikasyon ve dünya çapında ulaşım dahil olmak üzere birçok sektörden şirketleri hedeflemiştir. Etkilenen ülkeler arasında ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hindistan, İtalya, Japonya, Malezya, Meksika, Filipinler, Polonya, Katar, Suudi Arabistan, Singapur, İsveç, İsviçre ve BAE bulunmaktadır.

Emoji ile Tepki Ver!
+1
2
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
8

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Evimizden Biri Koronavirüse Yakalanırsa Ne Yapmalıyız?

Yeni Gerçekliğimiz; Koronavirüs ile Online Hayatlar